| jokerboy33 a întrebat:

Am 1 m 68 asa si sunt la baschet..cum pot sa fac detenta? Ce exercitii trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| Sunn a răspuns:

Muuuulte sarituri. Cele mai bune sunt acelea cand folosesti si stepper-ul. Scarita, sari cu ambele picioare pe stepper, cu un picior sus pe stepper si celalat jos...insa daca nu ai steper... poti folosi o coarda sau o sfoara, o pui pe jos si poti sari peste ea. Cu ambele picioare in acelasi timp sau alternativ, scarita poti sa o faci si aici. sau cel mai simplu, sarituri ca mingea pe ambele picioare sau pe un singur picior. insa toate aceste sarituri nu trebuie sa fie dese si mici, ci inalte ca sa-ti lucreze muschii. big grin Sper ca ti-am fost de folos

1 răspuns:
| Delia_7017 a răspuns:

Exitsa saculeti cu nisip care ti legi de glezne si joci asa. Dupa un anumit timp cand ti dai jos o sa obs o imbunatatzire.