| Alex99999999 a întrebat:

Am 12 ani si as dori sa faceti un program de slabit pentru mine. Am in jur de 46kg.Programul sa fie cu:Alimentatie,sport, odihna.Multumesc

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai medicul nutritionist poate face un program de slabit, nu noi, mergi la doctor.

| anonimg a răspuns:

Iti recomand sa nu mai mănânci seara nimic. Mănânci dimineața bine de tot, la prânz moderat iar seara absolut nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
Nu mai mananci dulciuri in exces, cauti un challenge de 30 de zile pe net iar cat despre odihna fa ce faci dar incearca sa dormi cel putin 10 ore/ noapte.
Opreste.te sa faci lucrurile care te otravesc si.ti fura concentrarea de la invatat.
Un program profi costa bani, nu stiu daca cineva o sa.ti spuna exact ce te astepti tu... Dar pentru varsta ta, eu zic sa te ti de ce am scris si o fi bine.
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| 44TheSinner44 a răspuns:

Pai spune-ne si ce inaltime ai, ca greutatea pe care trebuie sa o ai se calculeaza dupa inaltime, nu dupa ani I don't want to see

| Gonrax a răspuns (pentru 44TheSinner44):

E greu să gândească

| Alex99999999 explică (pentru Gonrax):

Ce sa gandesc? ca sa stiu. Ca eu am creier.

| Alex99999999 explică:

Ma scuzati am uitat am in jur de 1, 47cm

| 44TheSinner44 a răspuns (pentru Alex99999999):

1,47 cm? rolling on the floor)) Poate 1, 47m, in fine. Ar trebui sa nu ai mai mult de 47 KG. Ai 46KG, deci esti biness