| Papairas a întrebat:

Am 13 ani, 55kg, 1.55 cm.
Sunt putin plinut si as vrea sa ma apuc de sport.
Am fost 1 luna la sala dar am vazut ca pot sa ma definesc si acasa.
Daca ati putea sa ma ajutati sa imi fac un program de antrenament si o dieta buna, de asemenea as vrea si un supliment ( am vrut sa comand Xtreme Gain dar nu am fost sigur de calitate ), daca puteti sa imi spuneti un supliment bun. Multumesc!

6 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Extreme gain sa te definesti o_0. ai 13 ani, ai o gramada de timp liber, E mult mai bine sa ai o alimentatie bogata in proteine, decat sa apelezi la un suplimente

| cristi1505 a răspuns:

Asteapta si tu pana faci vreo 14-15 ani si dupa poti sa iti iei suplimente.Nu baga de acum.Nu are cu ce sa iti dauneze dar mai asteapta pana la 14 ani!

| rocket a răspuns:

Gasesti exercitii de slabit si diete nenumarate pe www.dieta-mea.ro

| dyk3yy a răspuns:

Daca vrei sa fai definire, trebuie sa ai ce defini.

| dyk3yy a răspuns:

Mai bine lucrezi cu o greutate care sa-ti permita sa faci 8-12 repetari maxim.

| ๔єภเร1923๔єภเร a răspuns:

Odată ce începi sala nu prea mai crești în înălțime. La 13 ani sală? Ciudat! EȘTI COPIL, NENE! Ieși vara joacă-te și acum, controlează-ți alimentația, nu băga de acum suplimente-n tine!