| BogdanMihaiKeko14 a întrebat:

Salut vreau sa ma apuc din nou de sala si vreau sa imi definesc muschii si as vrea sa imi recomandati un supliment si un exercitiu pentru definire. Suplimentu sa nu fie toxic sau alte prostii daca cunosteti ceva bun si eficient va rog frumos sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Definire = arderea grasimilor care acopera muschii si mentinerea masei musculare.

Ai nevoie, ca suplimente :

- un arzator de grasimi, recomand lipo 6 de la nutrex
- un concentrat proteic sau amino ( pentru mentinerea masei musculare )

Si evident, o alimentatie hiperproteica, recomand 2-3 grame de proteine / kg-corp si maxim 1 gram de carbohidrati.

5 răspunsuri:
| cristi1505 a răspuns:

Suplimentele nu dauneaza cu nimic! Ele sunt extrase din mancare deci...nu au cu ce sa daunze!
Daca vrei definire trebuie sa iei un arzator de grasime (ex:l-carnitina) in combinatie cu aminoacizi.
Antrenamentul in perioada de definire ramane la fel numai ca la sfarsitul fiecarui antrenament bagi 15-20 de minute cardio.

| IonutDX a răspuns:

In primul rand ai grija ce mananci, fara prea multe grasimi, fara fast food KFC, shaorma etc! Fara suplimente!

http://scoobysworkshop.com/blog/

| BogdanMihaiKeko14 explică (pentru IonutDX):

Multumesc

| cristi1505 a răspuns (pentru IonutDX):

Du-te la culcare ca nu sti nimic! Nu ai nici macar un minim de cunostinte in acest domeniu!