| bobitza529 a întrebat:

Salut,am 14 ani, 1.64 inaltime si greutate 67 kg am luat 5 kg de cand m-am apucat de sala aproximativ 3 saptamani atunci avand 62 kg iar dupa fiecare antrenament iau cate un shake proteic, credeti ca din aceasta cauza am luat atat de mult in greutate ar fi bine sa ma las de sala?

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu, nu de-aia ai luat un greutate.

Cu un shake proteic nu prea iei in greutate.

Vezi sa nu fi luat grasime laughing

In general muschi RAPID = 7-8 kg / AN, nu pe 3 saptamanai.

5 kg in 3 saptamani = GRASIME sau aberatie de copil mic de 14 ani.

| Borcanelul a răspuns:

Eu in 3 sapt. am luat 3 kg.Incearca sa tai din mancarea nesanatoasa de care nu ai nevoie(in special dulciurile) si fa mult cardio la finalul antrenamentului sau in zilele de pauza.
Cauta pe net despre antrenamentul HIIT ti-ar putea fi de folos.
Bafta!

| addresses a răspuns:

Omule..Cum sa faci sala la 14 ani. Ai tai nu sunt întregi la cap..Ai grija ești mic tendoanele ligamentele articulatiile toot este slab. Sincer..la 16 ani ar fi mai Ok daca chiar