| Georgel_9976 a întrebat:

Am 16 ani 1.64 inaltime si 43 kg.Acum cateva zile m-am apucat de sala.
Credeti ca am vreo sansa sa mai cresc?

Răspuns Câştigător
| luciana_8039 a răspuns:

Daca vrei s cresti apucate de un sporthappyvolei, handbal, baskethappyla sala tot ce vei face e s iti modelezi corpulhappydar sunt foarte mici sanse sa te si inaltihappysper ca team ajutat...pwpikkiss

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Depinde ce faci la sala. Daca ridici grutati risti dinpotriva, sa-ti opresti cresterea. Apucate de inot, sau de baschet, volei, handbal, atletism. Dar inotul este cel mai bun, din cate stiu. thinking

| Zenithf a răspuns:

Apropo de greutate, povestile alea de G=H-1. 1 sunt niste aberatii. Un pigmeu are inaltimea de 96-97 cm, cate kg trebuie sa aiba? Pai 94-110 = -16 kg. :p
Pentru determinarea conditiei fizice a unei persoane se foloseste BMI (body mass index), procentul de grasime de organism precum si alte masuratori, ca circumferinta trupului si a gatului.

| ladygaga a răspuns:

Eu cred ca iti trebuie sanse sa te ingrasi. esti destul de slaba.

| catahardy a răspuns:

Daca esti baiat lasa-te de sala... fa basket

| AlexSala a răspuns:

Am mai crescut 3 cm in 2 ani de cand am inceput sa frecventez sala. Am aproape 16 ani si 1, 68. Deci. decizia ta.

| andreipirca a răspuns:

Salut, daca vei continua sa mergi frecvent la sala, incearca sa faci foarte multe tractiuni, nu te va ajuta foarte mult sa cresti, dar 2, 3 cm poti lua, eu iti recomand sa practici inotul.