| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 14 ani 1.73-1.75 inaltime 61-62 kg, as vrea sa aflu daca ma apuc de sala imi afecteaza cresterea!? si daca pentru inaltimea mea ar trebui sa mai slabesc xD raspunsuri sincere va rog`!

6 răspunsuri:
| Daviiiiiid a răspuns:

Hey.Nu, nu afecteaza deloc.si eu eram ft. "speriat" la inceput.dar nu este adevarata "metafora" aceasta.sa ii spunem asa.Sunt unele exercitii, care, dimpotriva, chiar te inalta.Raspuns 2: Nu esti gras(a) de loc pentru inaltimea ta.Esti, sa zicem, perfect(a). Bafta cu salahappy

| andreeei a răspuns:

La 1.75 ar trebui sa ai 74 de kg, deci sfatul meu este sa te apuci de sala. Urmeaza programul pe care o ti-l dea antrenorul tau de acolo, si ia fibre. Daca nu o sa lucrezi la aparatele pentru umeri nu o sa-ti afecteze cresterea, mentine o alimentatie corect si vei avea un corp super si un stil de viata de invidiat. sanatate

| Loca a răspuns:

Nu la inaltimea ta ar trebuie sa ai 65 de kg.Dar daca vrei sa mergi la sala du-te si nu-ti fa griji vei mai creste si nu iti va afecta sanatatea!

| holyGuard3 a răspuns:

Parare mea ar trebui la 15 ani sa te apuci de sala si sa te mai ingrasi macar cu 2-3 kg casa se puna ceva fibra pe tine

| holyGuard3 a răspuns:

Si caca vrei sa faci sala tragi 2 luni intens si daupai lasi mi miare si iei proteine daca vrei sa faci ceva

| Madddi a răspuns:

Pai.pana la 55 de kg.:-s. De afectat nu iti afecteaza crestereahappy