| Vr_Ramon_1997 a întrebat:

Salut am 14 ani fac de 9 luni sala si as vrea sa stiu daca pot incepe sa iau suplimente

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La 14 ani nu e recomandat sa iei suplimente!
Include-ti in meniu zilnic suficienta carne, oua si branzeturi naturale, vor ajuta mai mult si mai sigur la dezvoltarea ta.
Totodata sa nu-ti lipseasca nici fructele si legumele bio din meniul zilnic, cat se pot de crude.

| aXy99 a răspuns:

Nu zic ca ai putea pati ceva din cauza lor, dar nu stiu nici daca ai nevoie de ele. Organismul tau este in plina dezvoltare, la varsta asta te dezvolti cel mai mult.

| chivariadrian a răspuns:

Linistit poti sa iei suplimente. O multivitamina, creatina sau concentrat proteic ar fi ideal. Spor