| ionutzzzu a întrebat:

Am 17 ani si as vrea sa ma apuc serios de sala(pana acum ma antrenam acasa). As vrea sa va intreb ce suplimente as putea sa iau, dar sa nu ma afecteze cu nimic.Am 1.75m si 59kg. Vreau sa iau proteine cam doua luni si apoi sa ma antrenez fara suplimente. Ce suplimente imi recomandati?

4 răspunsuri:
| cosmin21 a răspuns:

Decat sa iti iei suplimente pentru 2 luni mai bine iti iei altceva cu banii, faci risipa de bani, in 2 luni nu o sa ai cine stie ce rezultate vizibile, si chiar daca ai, dupa ce te lasi de suplimente o sa slabesti si o sa arati ca inainte.

| Ady00pk a răspuns:

Recomand: http://www.redis.ro/concentrate-proteice/98-protwhey-r.html
Si: http://www.redis.ro/creatina/38-creatina-r-tablete.html
Numai raspunsuri absolut stupide ai primit! de aceea incep sa urasc tpu...plin de incompetenti! fa-ti si tu cont pe un site de culturism sau un forum, cred ca ti-am spus chestia asta de 10 ori pana acum! Vrei suplimente care sa nu te afecteze cu nimic? Nu exista asa ceva! si daca iau 1 cutie de vitamine fara cap tot patesc ceva! Du-te la sala si tinete de ea! la 1.75 pe care ii ai si 59 de kg nu stiu cum supravietuiesti.sincer.

| NickiMinaj a răspuns:

Iti recomand sa vizitezi siteul/blogul asta : www.cristianmargarit.ro
si, in general, sa te informezi pentru ca nu e de joaca.

| ave a răspuns:

Salut ionut! am facut si eu sala si iti dau un sfat. daca dispui de bani( nu foarte multi ) cumparati acasa 2 gantere 1 haltera si un aparat pentru abdomene, acesta ar fi un sfat.al 2 lea este sa nu te bagi la suplimente. cele mai sanatoase sunt fructele...inainte de a incepe antrenamentul mananca o banana sau un mar cu actimel.este cea mai buna solutie iti spun din proprie experienta
sper sa iti fii fost de ajutor
stima ^ salut