| Vladimir8 a întrebat:

Salut!
Am 14 ani și sunt foarte pasionat de de fotbal.A început sa îmi placa la 11 ani.Eu le-am zis părinților mei sa ma dea la o echipa de juniori dar ei niciodată nu au vrut.Pot ajunge fotbalist măcar în liga a 3-a, a 2-a dacă o sa merg la un club abia la 16 ani? Pentru ca ai mei mi-au spus ca de la 16 ani fac ce vreau, pana atunci nu o sa ma duc la nici un club(habar nu am de ce la 16 ani).Eu joc la echipa scolii și ma antrenez zilnic singur. Profesorul de sport spune ca sunt bun la fotbal și ca as putea ajunge fotbalist dacă muncesc. Vreau răspunsuri realiste. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti talentat si esti dispus la munca sigur ca poti ajunghe un bun fotbalist, chiar de la varsta ta.
Imi amintesc ca jucatorul Culio, fost la CFR Cluj-Napoca, spunea ca a inceput fotbalul la 19 ani, pana atunci a lucrat in constructii.
Dupa 16 ani te poti duce la o echipa de juniori si apoi sa vontinui la seniori, chiar si la o echipa din ligi superioare ligii a treia, bineinteles daca o sa fii bun.