| Anonimus12368j8 a întrebat:

Salut, am 15 ani 1.73 cm și 54 kg și as vrea sa ma apuc de sala, îmi puteți da niște sfaturi? Sau dacă nu este voie la vârsta asta?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sala se face DUPA 20 de ani cand se opreste cresterea ta in inaltime, fiindca acum sala inhiba hormonii de crestere si-ti manaca si putinele kilograme pe care le ai.
Pune mana serios pe mancare, ca numai aia te ajuta sa iei in greutate, iar daca vrei saafaci un sport, atunci fa unul care stimuleaza hormonii de crestere, ca sa nu ramai micut la numai 1.73m!

| Anonimul303 a răspuns:

Apucate, vezi ca nu o sa iti iasa asa cum ai vrut si o sa te lasi. Acum depinde de cat de hotărât ești, si din moment ce ai pus întrebarea asta fix pe TPU răspunsul e clar. Dar îți urez mult succes, si da poți sa te apuci însă rezultatele așteptate vor apărea când te maturizezi complet