| Iuonas a întrebat:

Salut.Am 15 ani si 1.73 si ~60kg.As dori sa ma apuc de sala, dar uni spun ca data te apuci la varsta asta nu vei mai creste. ce ziceti.Imi puteti da un program sau ceva-nu neaparat pentru sala ci acasa n flotari n abdomene?

Răspuns Câştigător
| sttriker a răspuns:

Ok.Mam cam saturat de parerile userilor care raspund doar pentru funda. Uite ma' baiatule, exercitiile care nu au legatura cu presarea coloanei nu au cum sa te opreasca din crestere.Nu te speria nu se va intampla nimic. Exista un sambure de adevar si in posturile de mai josbig grinaca veai sa faci genoflexiuni cu haltera pozitionata pe umeri executa-le cu greutati ceva mai mici decat crezi tu ca poti mediu. Daca vei executa geoflexiunile cu greutati mari iti vei pierde din echilibru, iar musculatura nu te va ajuta sa adopti o pozitie corecta si nu le vei executa corect.Un sfat:Nu incerca sa executi exercitii tip presa.Greutatile potrivite(mai mici)te vor ajuta sa pastrezi pozitia corecta.Cat despre programul de antrenament bodyweight(cu propria greutate) viziteazami profilul
la raspunsurile mele vezi ca i-am propus unui tanar cateva exercitii.Username-ul lui era ceva cu razvi.Bafta!

3 răspunsuri:
| Mikyduts a răspuns:

Daca esti multumit de statura ta si nu vrei sa mai cresti, te poti apuca de sala. dar tine minte : dupa ce faci sala nu vei mai creste mai ales daca lucrezi cu greutati mari. In acelasi timp poti efectua exercitii si acasa precum : flotari, abdomene sau tractiuni. Mult succes! Funda? :d

| Paula1148 a răspuns:

Ca sa cresti trebuie sa nu ridici greu si sa dormi mai mult dar sala in nici intr-un caz nu te va face scund, chiar mai mult ca ea te va dezvolta mai tare

| DeNy_4676 a răspuns:

Pai uite. fratele meu a gasit pe in ternet sporturi de-ale italienilor uitate si uh si vezi ce poti face