| AlexandruAlii a întrebat:

Salut.Am 15 ani si 1.81 si as vrea sa mai cresc.Ce sporturi imi recomandati?

8 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Inot, basket, handball sau tractiuni

| AlexandruAlii explică (pentru BroascaCuElice):

Tractiunile ajuta la crestere? Vars aceasta vreau sa ma apuc de inot si de anul viitor vreau sa ma bag la un club de handbal.Crezi ca am sanse sa ajung la 1.88 pana la 16ani

| BroascaCuElice a răspuns (pentru AlexandruAlii):

Cresterea in inaltime este strans legata de lungirea coloanei vertebrale, tractiunile joaca un rol foarte in cresterea in inaltime

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Street Workout

| AlexandruAlii explică (pentru anonim_4396):

Ce este Street Workout? Ajuta la crestere? Ai incercat? Ce inaltime ai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexandruAlii):

A.K.A exercitii calistenice, cu greutatea propriului corp, tot de ce ai nevoie e o bara de tractiuni si solul. Practic de 2 ani si am 1.85

| Alexandra09643 a răspuns:

Incearca volei sau hanbal. Astea sigur te vor ajuta.