| VladCosmin007 a întrebat:

Am 16 ani, 183 cm inaltime, 85kg. Cate proteine trebuie sa consum ca-sa cresc in masa musculara si ce ar trebui sa mananc( ceva bogat in proteine)
Si spuneti-mi de ce nu cresc deloc in masa musculara, iau si shake-uri de proteine si creatina si de aproape 2 luni fac sala(bratele nu am ce zice, se vad zici ca am facut 1 an de sala) dar pieptul nimic, merge doar sa il "misc" ca in filmele alea cu musculosi. Funda

Răspuns Câştigător
| PIPER23 a răspuns:

Ideal ar trebui sa consumi 2g proteine pe kg corpului tau. Mai precis in cazul tau, 170g proteine pe zi.
Cele mai bune surse de proteine din alimentele sunt albusurile de ou si carnea alba.
Daca iei creatina nu uita ca trebuie sa bei multa apa!

Nu mai spera la rezultate dupa 2 luni, e foarte putin.

3 răspunsuri:
| madăfacănvmm a răspuns:

Nu ajung doar 2 luni de sala pentru a face pieptlaughing)))) mai ales ca ai ceva carne pe tine daca ma intelegi. Mai intai se slabeste in interior ceea ce nu este vizibil urmand ca mai apoi sa apara la exterior rezultate. Iar in privinta batoanelor nu te sfatuiesc... incearca o alimentati cat mai sanatoasa bogata in vitamine. Batoanele alea nu fac multelaughing)

| VladCosmin007 explică (pentru PIPER23):

Cam fupa cat timp fac piept

| PIPER23 a răspuns (pentru VladCosmin007):

Nu am eu cum sa iti raspund la intrebarea asta. Pieptul se dezvolta cel mai greu. Lucreaza'l o data pe saptamana si in timp vor aparea si rezultate... poate dura si jumatate de an, sau mai putin. Depinde doar de tine.