| GigeaDan a întrebat:

Am aproape 17 ani, 1, 77 inaltime, 62 kg. Mi-am facut abonament la sala de forta si am fost de 12-15 ori pana acum. As vrea sa iau niste proteine si nu stiu de care. As vrea sa imi spuneti parerile voastre. Este bine sa iau proteine asa de repede sau daca este rau? Si de care proteine trebuie sa iau? Vreau sa cresc in masa musculara. La proteien nu ma refer ce sa mananc in alea 4-5 mese pe zi, pentru ca nu pot sa mananc atat, sunt la scoala dupa-amiaza pana seara. La proteine ma refer gen Muscletech Mass Tech Performance Series sau altceva. Vreau sa imi spuneti voi ce ar trebui sa iau. Ofer Funda! Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Yosca a răspuns:

Pai eu spun sa nu ei proteine deoarece cand nu mai iei o sa faci burta si proteinele doar umfla muschi deci nu o sa ai mai multa forta. asta este parerea mea eu zic sa te duci la sala dar sa nu iei proteine

| Cosmin86 a răspuns (pentru Yosca):

Serios? proteinele doar umfla muschii?

si TU iei proteine ZILNIC copil mic ( mancarea contine proteine )

Esti doar un pampalau prost care comenteaza si el, nu?

| GigeaDan explică (pentru Cosmin86):

Imi spui si mie macar ce fel de proteine sa iau?

| Cosmin86 a răspuns (pentru GigeaDan):

Proteine = carne, peste, branza, oua, unele legume ( linte, naut, mazare, fasole ).

Ai din astea la fiecare din cele 5 mese zilnice? Daca nu, nu are rost sa dai banii pe proteine la cutie, ca dai banii DEGEABA.

Pana nu-ti pui alimentatia la punct nu are rost sa cumperi suplimente.