| MarooPhoenix a întrebat:

Salut, am 16 ani si as vrea sa imi cumpar un BMX si as vrea sa va adresez o intrebare putin mai ciudata, stiu ca atunci cand faci scheme cu bicicleta stai in picioare pe pedale nu pe sa, intrebarea mea este, cand ma plimb cu ea daca am de parcurs distante mai lungi merc in picioare pe pedale sau stand jos pe sa pentru ca stiu ca are saua foarte jos si nu stiu daca pot da la pedale cum trebuie in conditiile alea sad

Răspuns Câştigător
| Anonim12341234 a răspuns:

Pai cand mergi cu bmx-ul, si distante mai scurte si mai lungi, pedalezi in picioare si apoi cand ai putina viteza te pui pe sa si iti pui picioarele pe pegurile din fata (ca sa stai mai bine)

1 răspuns:
| Evolution a răspuns:

In primul rand distanţe mai lungi dacă nu ai muşchi la picioare nu prea ai cum să faci, bmx'ul este pentru scheme nu pentru trasee.
Eu totuşi îţi recomand să îţi ei o bicicletă gen cursieră sau semi'cursieră dacă vrei drumeţii sau un montain bike mai uşor, poţi face căteva scheme şi cu el dar dacă vrei neapărat bmx poţi lua, sunt destul de bune dar nu ajungi departe cu ele, poţi pedala fără să stai pe şa dar oboseşti mai mult, poţi sta pe şa şi să pedalezi dar o să fie puţin incomod până te obişnuieşti.