| ghioul a întrebat:

As vrea sa ma apuc de fotbal (portar). A fost cineva sau ati vazut vreun antrenament de portari? In ce consta?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu stai in poarta si altii dau cu mingea in tine si tu aperi.

| Drimmero a răspuns:

Priza, respingere, plonjari, antrenament pentru loburi, suturi in vinclu, pe colturi, la semi-inaltime,, penalty-uri, lovituri libere. E un antrenor pentru portari care se ocupa cu tehnicile astea, apoi ceilalti din echipa vor trage. Daca nu iti sunt suficiente antrenamentele astea,, joaca fotbal cu prietenii si stai in poarta, ala e cel mai eficient antrenament, prinzi experienta prin asta, la inceput o sa ai julituri, vei lua goluri caraghioase, dar pe masura ce esti pasionat de postul asta vei progresa.