| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani, 1.65 inaltime si sunt disperat din cauza acestui aspect, al inaltimii. Nu stiu cum as putea sa ma mai inalt - macar pana la 1.70. Ceva solutii?

10 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Medicul endocrinolog de urgenta. Poate te mai poti inscrie la optiunea de tratament somatotrop.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Genetică nu poate fi modificată, care-ti sunt predispozitiile genetice acolo te vei încadra. Privește partea buna: poti compensa prin masă musculara daca te apuci de treaba. Iti poti vărsa frustrările in sala happy.

| Tovarasul a răspuns:

Nu prea ai ce sa mai faci iti zic sincer, cam atat am si eu. Eu acum am 18, ma ajuta fata si ma duc si la sala sa compensez cu inaltimea

| mihaihai a răspuns:

Mergi la alergat...alergatul ajuta catusi de putin la inaltare, si daca nu te inalti...macar ai facut miscare, care iti prinde binee

Răspuns utilizator avertizat
| Andreei555555 a răspuns:

Eu zic sa te apuci sa faci mușchii si sa începi sa accepți ca ești scund, până la urma nu este un dezavantaj, eu am 1.85 si sunt slabanog si este mult mai nașpa.

| Valy_MJ_1993 a răspuns:

Am citit undeva ca somnul te poate ajuta foarte mult...
Poti face si niste exercitii, nu neaparat sala!
Sport, in general! happy

| MichaelTeach a răspuns:

Vrei o solutie? E simplu! Trebuie sa te accepti si sa te iubesti asa cum esti! Treci prin perioada adolescentei si nu este usor. Ai in cap 1000 de ganduri bune si nebune. Cel mai mare dusman al tau esti chiar tu... Nu este usor sa faci asta, trebuie sa ai ambitia necesara pentru a te schimba (in mai bine). Sunt sigur ca poti sa faci asta si iti urez bafta!

| swag13579 a răspuns:

Apucate de sport; tractiuni la bara etc

| Daniel59HD a răspuns:

Din pacate deja nu mai ai ce face. Daca ai ajuns la varsta de 17-18 ani, sunt sanse foarte mici sa mai cresti