| ωalle14 a întrebat:

Sunt baiat, am 14 ani si am doar 1.60 inaltime.
Cum pot sa ma mai inalt? Macar pana la 1.65
Vreun sport sa ma inalt nu pot sa fac pana in vara, asa ca alte solutii.
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Baietii cresc in inaltime pana la varsta de 20 ani, nu cred ca e cazul sa iti faci griji ca nu te vei mai inalta decat in situatia in care parintii tai sunt mici de inaltime, insa daca ei sunt inalti, cu siguranta vei mai creste si daca faci si daca nu faci sport

| ωalle14 explică (pentru Felys):

Mama are 1.65 iar tatal 1.72 si am un frate de 18 ani care are 1.80

| Felys a răspuns (pentru ωalle14):

Depinde pe cine mostenesti genetic, iti spun un caz concret, al meu sot sunt 5 frati, 3 sunt foarte inalti si 2 mai mici, deci nu este o regula ca toti sa fie la fel, oricum tu vei mai creste pana la varsta de 20 ani in mod categoric, dar cat de mult nu iti poate spune nimeni

Răspuns utilizator avertizat