| Maxiimuss a întrebat:

Am 17 ani, 1.81, 70 kg, tip ectomorf(cred), corp atletic cat de cat, am tot facut mereu sport si am mers si trag si de fiare. Eu fac jogging in weekend aproximativ 5-6km si in timpul saptamanii merg de 2 ori pe saptamana la antrenament la lupte libere iar in restul zilelor trag de fiare, program de 3, eventual 4 zile :
ziua1: piept
ziua2: spate
ziua3: picioare(de obicei in zilele cu alergarile)+abdomen
ziua4: umeri+brate

Bun, problema este ca eu nu vreau, din cauza ca fac alergari si lupte libere sa slabesc sau sa ma "subtiez". Alergarile, cel putin, nu le fac pentru ca vreau sa slabesc sau ceva de genu, le fac pentru ca vreau sa-mi imbunatatesc conditia fizica si pentru ca ma simt foarte bine dupa. Vreau sa pun masa musculara. Ce/cum/cand ar trebui sa mananc? Mi-ar fi folositoare niste suplimente(pot da maxim 100lei pe luna)? Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| ParadoxRO a răspuns:

Www.culturism.ro
Vei găsii multe informaţii/exerciţii

| CelAnonim a răspuns:

Http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html
Nu e chiar 100% corect dar te poti ghida dupa el.