| Ant_Dragoș_2003 a întrebat:

Salut am achiziționat recent o bicicleta Specialized rockhopper 5 cu cadru de 19" si roti de 26", second-hand. Cand am luat bicicleta am curățat-o cum trebuie am demontat-o si i-am dat lanțul jos ca sa il scurtez deoarece era cam lung. Dupa toate treburile pe care le-am facut am montat bicicleta( toate astea bineînțeles alături de un " specialist") am observat o problema si anume pinionul din fata al deraiorului de la pinioane se intersecta oarecum cu pinioanele, practic tot deraiorul stătea cam sus si atingea pinioanele. Care sa fie problema si daca se poate si o soluție pentru aceasta.

1 răspuns:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Pune o poza si... poate ca se gaseste varianta de remediere. "imugur" te ajuta.