| Drifterx500 a întrebat:

Am o bicicletă Velors cumparat anul asta.Bicicleta are 3 foi și 6 pinioane 14/28T SANJIAN, vreau sa schimb pinioanele ca sa merg mai rapid pe sosea gen 50-60km/h, dar nu stiu denumirile exacte si de unde le gasesc, vreau o recomandare. P.S: Am o bicicleta cu cadru și roți de 26.

Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Este posibila, dar nu este o decizie buna. Cercurile de la bicicletele velors sunt din aluminiu, deci se stramba cu si cu mana. Nu se stie sigur daca nu se va rupe, deci nu merita investitia in o asemenea bicicleta.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cu velors 60 pe oră? never-ever!

| Sekim a răspuns:

Salut
Ai cumparat bicicleta de la cea mai proasta firma de biciclete. Bicicleta aia nu o sa duca 50-60 km/h. Mai bine o vinzi, si din bugetul tau pentru pinioane sau ce vrei tu sa cumperi verifici pe olx ce poti sa iti cumperi in acel buget.

| Drifterx500 explică (pentru Sekim):

Am inteles, o s-o vand, dar vreau sa-mi recomanzi ce bicicleta sa iau... buget 800-1000 lei. O bicicleta care sa mearga cu viteza foarte mare pe sosea, full suspension cu o suspensie in față.

| Sekim a răspuns (pentru Drifterx500):

Nu poti ajunge la viteza mare avand o bicicleta full suspension ( suspensie fata - suspensie spate ). Daca vrei viteza, in 1000 lei iti pot gasi o cursiera decenta.

| Drifterx500 explică (pentru Sekim):

Bine, macar cu bicicleta pe care o am se poate upgrada un pic in care sa prinda mai mare viteza gen cateva pinioane mai mici sau este imposibila aceasta operatiune?

| Sekim a răspuns (pentru Drifterx500):

Bicicletele alea nu merita nici o investitie, deci nu mai discutam despre upgrade la acea firma. Daca vrei sa ii faci upgrade poti schimba tot tot in afara de cadru, ca sa intelegi ce fel de biciclete sunt.

| Sekim a răspuns (pentru Drifterx500):

Este posibila, dar nu este o decizie buna. Cercurile de la bicicletele velors sunt din aluminiu, deci se stramba cu si cu mana. Nu se stie sigur daca nu se va rupe, deci nu merita investitia in o asemenea bicicleta.