| Rauuul a întrebat:

Salut.Am auzit ca laptele praf are multe proteine.Stiti careva ceva reteta de shake cu multe proteine(cu lapte praf, oua si alte alimante care au multe proteine)? Daca stiti va rog ziceti-miiii

Răspuns Câştigător
| Adda24 a răspuns:

Shake cafea cu lapte:
-2 linguri F1 ciocolata
-250 ml lapte, 1 lingura ness-café sau cafea rece, o
frunza(menta)scortisoara
Shake cappuccino:
-2 linguri F1 ciocolata
-250 ml lapte, 1 lingura cappuccino instant
Shake cu pere, ciocolata, portocale:
-2 linguri F1 ciocolata
-200 ml lapte, 2 linguri zeama de lamaie, 1 lingura portocale, 1
lingura pere, putina menta.
Shake Mokka:
-2 linguri F1 ciocolata
-250 ml lapte, 1 lingura ness café, putina menta si scortisoara.
Shake Tutti Frutti:
-2 linguri F1 ciocolata
-125 ml lapte, 125 gr.mandarine,banana,maracuja-iaurt
Shake cu banane:
-2 linguri F1 ciocolata
-250 ml lapte, 1/2 banana
Shake ’’Flotter O’’:
-2 linguri F1 ciocolata
-250 ml suc de mere natural
Shake Ole:
-250 ml lapte, 1, 5 linguri F1 ciocolata, 1/2 lingura F1 vanilie, 1 cl
Amaretto, 2 linguri rase de migdale
Shake Bounty:
-2 linguri F1 ciocolata
-100 ml lapte degresat, 100 ml iaurt cu cocos
Shake cu banana – bitter:
-2 linguri F1 ciocolata
-250 ml lapte, 1/2 banana, 1 lingura ciocolata amaruie rasa
mai gasesti aici: http://www.greutateata.ro/ds/images/RETETE_Shake2.pdf

1 răspuns:
| AlleshiaBy a răspuns:

Pai poti sa-ti faci shake cu lapte praf,apa,si diferite fructe[capsiuni, banane, fructe de padure etc.]sau cu ciocolata http://www.retete-gustoase.ro/link.php?article_key=2727788332.poti sa pui si esenta d vanilie putina, rom etc poti sa gasesti si pe net:* sper ca te'am ajutat! [ sincer eu iti recomand ceva cu mai putine E'uri pentru ca laptele praf nu are atatea proteine pe cat se lasa de crezut]