| ISerhan a întrebat:

Am dioptrie 4 la ambii ochi, nu vad la distanta, dar vreau sa fac fotbal de performanta, vad totul in ceata si e cam greu. Ceva sfaturi?

4 răspunsuri:
| aanaaaaxqq a răspuns:

Exista lentile, pentru a vedea mai bine

| BaciuFlorin a răspuns:

Omule, cauti un medic bun, ii explici situatia si ii spui ca ai avea nevoie de lentile de contact, eu port lentile de contact si e mult mai avantajos happy spor

| ISerhan explică (pentru BaciuFlorin):

Pai si in timpul unui meci de fotbal, daca imi cade lentila?

| RobertMoon a răspuns:

Te duci la doctor și îi spui că vrei lentile pe care le vei purta doar in timp ce joci fotbal, ia în restul timpului porți ochelari. Sunt multi fotbaliști care poarta lentile, nu îți imagina că toată lumea vede bine, lentila îți poate cădea doar dacă îți bagă cineva mana in ochi, daca alergi nu cade singura.