| Workout1 a întrebat:

Salut am facut sala pe o perioada indelungata undeva la 6 luni ...mam lasat o luna si mi-am pierdut toata forta mentionez ca nu am luat suplimente (proteina creatina sau alte chestii ) si acum as dori sa iau xplode sa imi recapat fortele.dar nu prea stiu exact modul de administrare si efectele negative mai mult sunt interesat daca afecteaza ficatul deoarece cand am fost mai mic am avut probleme cu ficatul si mi-e frica sa nu o iau de la capat. Astept pareri happy

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nu e vorba de ficat, suplimentele gen pre-workout maresc tensiunea. Eu am folosit no-explode si am renutat la el, de la 11 cu 6 ajunsesem la 14 cu 7 aprox. ACum am iar 11 cu 5 sau cu 6.

Ia si tu 3 luni si apoi continui fara, doar cu 4-5 mese pe zi.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Perioada indelungata = 10 ani

6 luni = FIX NIMIC

Apuca-te de sah...

| Workout1 explică (pentru Cosmin86):

Am 15 ani abia am timp... si am sa ma tin in continuare pentru informarea ta daca nu vii cu o idee care sa ma ajute de ce te bagi ca musca-n lapte? Ai tu 10 ani de sala?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Workout1):

Da, cu pauze ( in care am practicat alte sporturi, gen kickboxing, inot ). Fara pauza am vreo 6.

xplode e o prostie, mai bine iei NO-explode de la BSN ( costa de vreo 4 ori mai mult, dar e de cel putin 10 ori mai bun ) sau poti lua o creatina cell-tech.

| Workout1 explică (pentru Cosmin86):

Uite asa mai vii de acasa vezi ca poti sa ajuti si fara sa critici. Respect pentru efortul tau si multumesc de sfat. Fix asta mi-a zis si antrenorul ca xplode este oarecum pentru cei cu mai putin bani...mi-a recomandat sa iau NO-explode sau hot blood (calitatte superioara )am vazut ca aveau aceelasi pret 6 lei pe plic la sala.dar cel mai tare ma intereseaza daca imi afecteaza ficatul adica oare e indicat sa iau din astea daca nu am inca 18-19 ani?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Workout1):

Nu e vorba de ficat, suplimentele gen pre-workout maresc tensiunea. Eu am folosit no-explode si am renutat la el, de la 11 cu 6 ajunsesem la 14 cu 7 aprox. ACum am iar 11 cu 5 sau cu 6.

Ia si tu 3 luni si apoi continui fara, doar cu 4-5 mese pe zi.