| anonim_4396 a întrebat:

Am in jur de 24 de ani, 1, 82 inaltime si 100kg. Vreau sa ma apuc de sala, pana acum n-am facut sport niciodata. Credeti ca voi avea rezultate in cam 4 luni? Adica prind ceva forme la brate si piept sau nu? Asta tinand cont ca alimentatia nu o sa o tin asa bine pentru ca nu prea stiu ce si cand sa mananc.

Si foarte important, as vrea sa incerc fara suplimente alimentare.

Credeti ca voi avea rezultate bunicele, cat de cat, in 4 luni? Voi merge la sala de 3 ori pe saptamana.

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Să zicem că prinzi un oarecare contur șters în 4 luni. Dar acum mna... dacă alimentația nu o să fie cum trebuie și cel mai probabil nici să te antrenezi nu prea știi, vei face multe greșeli la început iar asta se va cunoaște în rezultate.

10 răspunsuri:
| Februar30 a răspuns:

Cred ca e suficient sa mananci sanatos sau moderat ca sa vezi rezultate. Daca mai mergi si la sala cu atat mai mult. Tu o sa vezi rezultatele repede, ca iti stii corpul, dar ca sa le vada si ceilalti o sa mai dureze putin happy
Nici n-ai nevoie de suplimente, daca de abia incepi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru siriusblack98):

Te rog mult, spune-mi sincer, cand crezi ca o sa ajung asa, ma refer mai mult la piept si brate, mai ales brate, burta poate sa fie si fara partatele.

https://imgur.com/a/RbwCE2f

In cati ani crezi ca ajung asa?

| siriusblack98 a răspuns (pentru anonim_4396):

E vorba de genetică. În cazul în care să presupunem că totul este cum trebuie ( alimentație, gentică, antrenament ), aș zice undeva la 2 ani.

| Cosmin86 a răspuns:

Muschii se pun in ani de zile cu nutritie buna.
Tu cu nutritie proasta vrei in 4 luni amarate?

4 luni = apa de ploaie

Zi si tu macar 1-2 ani. Cam dupa 3 ani se vad rezultate bunicele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Asa mult? 3 ani?
Mai bine nu ma apuc

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu fac de peste 12 ani sala... si cunosc oameni care fac de 25 de ani.
Sala se face toata viata... toti care vor muschi in cateva luni amarate sunt doar niste pampalai firavi care asa vor ramane.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Tu cu sala de peste 12 ani, spune-mi si mie, in cat timp ajung asa?
Merge in 2 ani?

https://imgur.com/a/RbwCE2f

Tinand cont de greutatea si inaltimea mea, varsta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde de multi factori, nu e o stiinta exacta, ca matematica... dar intrebarea e: ce faci daca ajungi asa in 2 ani? Te lasi de sala? Ca atunci si corpul tau incet o sa revina la forma de inceput happy

Ca fapt divers, ce alimentatie ai acum? Cate fripturi mananci pe zi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Pai sa fac o analiza.
Pe zi mananc asa (2 oua, 6 felii de paine alba, 3 cartofi fierti, ceva fasole, 1 mar, si ceva ciorba de perisoare, 2 banane)

Cam asta mananc mai mereu, mai in fiecare zi.
Crezi ca e ok?

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

E cam putin, carne nu consumi? Tipul din poza probabil mananca ce-ai scris tu acolo la o singura masa. Si mananca probabil 4-5 mese consistente pe zi.