| anonim_4396 a întrebat:

Am sa va expun programul meu de antrenament si va cer si niste sfaturi in acelasi timp : Joi - brate : biceps, triceps, umar, vineri - picioare. sambata spate iar dupminica piept si abdomen. Simt ca undeva gresesc. Ori ca am pus una dupa alta zile de antrenament ori grupele musculare. La piept fac flotari si nu cu ganterele, deoarece am doar una si nu stiu cum pot face piept cu una. Ce sfaturi mi-ati da?

Răspuns Câştigător
| Pitic a răspuns:

O zi pauza intre ele, lasa mușchii sa isi revina ca altfel te paralizezi. Ai nevoie de odihnă ca sa dai randament. Mananca sanatos odihneste.te suficient dormind dar si relaxandu-te cu pauza de o zi intre antrenamente.

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cum adica ai doar o gantera? Orice sala are gantere, haltere, banci speciale pentru lucrat piept, etc.

Răspuns utilizator avertizat