| Viozuu12 a întrebat:

Salut.Am si eu cateva mingi si sunt ovale.Ce as putea sa le fac ca sa nu mai fie ovale?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde ce fel de mingi sunt.
Unele feluri de mingi sunt ovale din fabricatie (de rugby, de fitness etc.).
Alte mini sunt de forma sferica (de fotbal, aschet, tenis etc.).

Daca mingile sunt ovale din fabricatie, atunci n-ai ce le face, asa sunt facute.
Daca mingile au fost sferice din fabricatie, dar s-au deformat, atunci tot n-ai ce le face, fiindca s-a deformat materialul. Asemenea mingi poti folosi doar pe post de pluta, pentru cei care invata inotul sau pe post de geamandura.

In nici un caz nu poti face din minge ovala una rotunda (in conditii de acasa).

| FreddieM a răspuns:

Am o sugestie mai buna decat sa le modifici forma. Apucat-te de rugby...