| sfdshsnsa a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare. M-am apucat de sala de forta acum 2 luni, si se vede ca fac sala, adica am pus masa musculara destula.Acum intrebarea mea este, daca continui cu sala in continuare pe timp de vara slabesc?

Răspuns Câştigător
| mihaitaLGP a răspuns:

Nu slabesti daca faci un antrenament corespunzator.

Un antrenament care nu implica suprasolicitarea sau eforturi fizice intense.

Practic culturism, iar in sezonul calduros antrenez doar o singura grupa musculara pentru mentinere.

Antrenament :

Luni : Piept
Marti : Picioare
Miercuri : Pauza
Joi : Brate
Vineri : Spate
Sambata : Umeri

In sezonul calduros doar cand este racoare sau ploua afara lucrez un tip de antrenament intens care duce la cresterea masei musculare.

Hidratarea este esentiala, in timpul antrenamentului consum 2 L apa.

Intr-o zi 4-5 L apa.