| Ronaldinho1 a întrebat:

SAlut! Am14 ani, 1.70 m inaltime si mentionez ca am putina burtica. Vreau sa stiu ce ar trebui sa fac pentru a scapa de ea, sa fac patratele, intr-un cuvant sa am muschi.
Multumesc!
Funda

Răspuns Câştigător
| SerbanSnake a răspuns:

Trebuie sa faci si cardio nu numai abdomene muschi abdominali se lucreaza mult din ore de cardio dai cateva ture de stadion de exemplu, apoi alergat pe scari sau sprinturi, iar daca vrei muschi in general tot corpu apucate de sala, bafta.

11 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Patratelele nu tin de "muschi", ele depind de alimentatie.
Fa cardio!

Răspuns utilizator avertizat
| ramona1989 a răspuns:

Renunta la a manca ciorbe si supe

| NoHope10 a răspuns:

Sfatul meu: dimineata sa alergi cam 20 min si seara sa faci cam 70 de abdomenewinking. Ti-as recomanda sa merge de 3-4 pe saptamana la sala+ o alimentatie echilibrata cu multe fructe, legume si supe big grin

| Ronaldinho1 explică:

Si pe langa flotari, tractiuni la bara, abdomene ce mai trebuie sa fac?

| Ronaldinho1 explică:

Ok,multumesc pentru sfaturi.acum zicetim tot ce ar trebui sa fac pentru a fi dezvoltat(musculatura), dar acasa sa practic

| dragosvalentin69 a răspuns (pentru Ronaldinho1):

De ex:

luni - faci flotari
marti - alergi
miercuri - pauza
joi - abdomene
vineri - tractiuni la bara

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ronaldinho1):

Acasa o sa obtii doar rezultate mediocre, daca era asa simplu sa faci muschi acasa nu mai pierdea nimeni timpul cu sala

Si ca o regula generala, e aproape imposibil sa slabesti si sa pui muschi in acelasi timp, te hotarasti care e prioritatea nr.1 si cand termini te muti la cealalta.

| Ronaldinho1 explică:

Multumesc all

| Youtub3 a răspuns:

Salut Apuca-te de inot si mai incearca sa reduci caloriile adica sa nu mai mananci tot felul de fastfood Si Chipsuri