| Kevin1998 a întrebat:

As dori daca se poate un program pentru exercitii,vreau sa imi dezvolt musculatura si am nevoie de un program zilnic cu exercitii gen: Luni spate,Marti Biceps...
Nu merg la sala(deocamdata) le fac acasa,am haltere,tot ce imi trebuie.
Si ce fructe ar trebui sa mananc inainte?
Va multumesc anticipat, va rog fiti seriosi big grin FUNDAA
Ma scuzati daca am gresit la scriere.

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Nu se compară cu sala ce faci acasă.
Ai bară pentru tracţiuni?
Un program simplu:
Luni - Braţe (triceps, biceps, antebraţ, tot braţul mai pe scurt)
Marti: Piept + abdomen
Miercuri: Spate + abdomen
Joi: Picioare
Vineri: Cardio (sarit coarda, alergare etc.)
Sambata si duminica odihna.
Ti'am dat un program normal... conteaza si ce mananci, daca mananci de la fast food nu o sa faci nimic.
Mananca natural, bea apa, multe fructe si legume, carne alba etc.

3 răspunsuri:
| Kevin1998 explică (pentru Evolution):

Stiu ca nu se compara.
Multumesc pentru raspuns big grin

| SiLaS a răspuns:

Nu ai cum sa pui masa musculara acasa, daca vrei sa pui muschi pe tine mergi la o sala.

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns:

Pana te apuci de sala e bine sa faci putin si acasa...cat sa capeti ceva forta. Dar adevarata masa musculara o faci la sala ca acolo au tot ce iti trebuie. Dar nu e suficient sa faci sala. Trebuie sa ai grija la ce mananci si cat te odihnesti. Un program?
Luni: Piept+ Abdomen
Marti: Spate
Joi: Biceps+ Triceps
Vineri: Picioare
Sambata: Umeri+ Trapez