| gbz112 a întrebat:

As vrea sa dau 10kg jos si asept sa vina primavaera sa ma duc la alergat. Ideea este ca eu nu prea am timp sa mananc si cand ajung acasa seara mananc cam o paine mananc. Eu as dori daca stie cineva cum pot manca in cursul zilei tinang cont ca nu sunt acasa, si ce anume pot manca. Si daca se poate as dori sa nu dau mai mult de 15 lei pe o masa ca n-am, la 3 mese in fiecare zi = FAIL

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Mănâncă sănătos, şi mişcare, puţin sport, mers la sală!

| AlinPlaya a răspuns:

Salut. Eu am slabit vara trecuta 25 de kg cu un regim conceput de mine. Cel mai important e sa mananci organizat si oarecum sanatos. Uite aici un exemplu: dimineata lapte cu cereale integrale; gustare: 1, 2 fructe; pranz: friptura la gratar cu salata'; gustare: 1, 2 fructe; seara, dar nu mai tarziu de maxim ora 7: o salata sau un baton de slabit, gen fibrobar siluette bar. Si cel mai important efort fizic. Macar de 3 ori pe saptamana sa alergi. Alergarea se face minim 20-30 de minute ca sa inceapa sa se metabolizeze glucidele. Multa bafta.

| ParadoxRO a răspuns:

In general painea nu ingrasa doar cantitatea pe care o mananci
ai sunt discutii http://www.culturism.ro/forum/ nu sunt doar pentru masa musculara sunt si pentru slabit
Aici sunt exercitii
http://www.culturism.ro/antrenament/