| UserAnonim2013 a întrebat:

As vrea sa imi cumpăr un câine. Rottweiler sau Ciobănesc German, nu ma pot decide
Ce ziceți? Spuneti si motivele, va rog

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde pentru ce. De paza e mai bun rottweiler, dar asa ca si caine pentru tine Ciobanesc. Sunt ceva mai blanzi si mai usor de dresat, Rottweiler sunt din firea lor mai agresivi. happy

| WonderCC a răspuns:

Salut, eu te-as sfatui sa iti iei un ciobanesc german si iti spun si de ce, la Rottweiler e mai complicat, trebuie sa il duci la politie sa il declari sa-i faci o gramada de controale, dupa care ii trebuie un anumit cip pentru ca este caine de lupta, trebuie sa ii cumperi ce vrea sa manance, sa ii faci tratamente pentru blana si multe altele, am avut Amstaff si am bagat 30 de milioane in el, la ciobanesc german ii poti da si resturile de la masa ca nu pateste nimic.