| DragosikNebunik45 a întrebat:

As vrea sa ma bag la pariuri sportive, cam toti joaca si vad ca fac ceva banuti. Ceea ce nu inteleg sunt pronisticurile alea, gen
1/1
1/x
1D
F2
Etc. As vrea sa mi le explicati!

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nici tu nu ai sa te lauzi cand pierzi

| Al999 a răspuns:

1 -gazdele vor castiga meciul
2 -oaspetii vor castiga meciul
X -meciul se va termina egal
1/1-gazdele vor castiga la pauza si la final.
2/2-oaspetii vor castiga la pauza si la final
1/2-gazdele vor castiga la pauza iar oaspetii vor castiga meciul (ex:meci pauza 2-0, meci final 2-3)
2/1 oaspetii vor castiga la pauza iar gazdele vor castiga meciul (ex:meci pauza 1-2, meci final 3-2)
X/X -egalitate pauza egalitate final (ex:meci pauza 1-1, meci final 2-2)
S1.5 -in meci se va da maxim 1 gol
S2.5-in meci se va da maxim 2 goluri
S3.5-in meci se va da maxim 3 goluri
Tg 1-2 -in meci se va da intre unu si doua goluri(daca se termina 2-1 ai pierdut)
Tg 1-3 -la fel
P1.5 -in meci se va da minim doua goluri(daca meciul se termina 1-0, 0-1, 0-0 ai pierdut)
P2.5-in meci se va da minim trei goluri (daca meciul se termina 1-1, 1-0, 0-2... vei pierde)
P3.5-la fel ca cele de sus
GM-gazdele marcheaza(daca dau 1 gol ai castigat)
OM-oaspetii marcheaza(daca dau 1 gol ai castigat)
GN-gazdele nu vor marca in meci
ON-oaspeetii nu vor marca in meci
NG-nu marcheaza ambele echipe in meci(0-0)
GG-ambele echipe marcheaza
PSF 1-gazdele vor castiga la pauza sau la final(meci pauza 1-0 inseamna ca ai castigat)
PSF X -egal la pauza sau final
PSF 2 -oaspetii vor castiga la pauza sau la final(meci pauza 0-1 inseamna ca ai castigat)

Astea sunt cele de baza.
Aici sunt si celelalte:
http://www.pariusigur.com/2016/01/ce-inseamna-psf1.html?m=1