| anonim_4396 a întrebat:

SAlut! as vrea sa stiu si eu in ce consta admiterea la o facultate de educatie fizica si sport. as vrea sa stiu ca fac din momentul in care am luat bac-ul.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In ce consta? pai, in primul rand trebuie sa dai aptitudinile la sport si trebuie sa scoti un timp. foarte bun acolo, aruncarea mingii, alergatul, saritura. mai multe si probe orale scrise, dar nu mai stiu la ce. parca la franceza/engleza /romana. nu mai stiu exact totul, acolo a dat o verisoara de'a mea.

| Jono a răspuns:

Admiterea la o facultate de educatie fizica si sport e pe baza de rezultatul obtinut la probele sportive. Probele nu le mai stiu sigur dar stiu ca era alergare de rezistenta, alergare la 100 de m si ceva teste de rezistenta