| Fidec a întrebat:

Salut.Stiti sa imi ziceti si mie in ce consta probele pentru admiterea la facultatea de fizica si sport..sau ce trebuie pentru a intra la aceasta facultate. Va multumesc!

1 răspuns:
| davirob a răspuns:

Educatie fizica si sport

Proba eliminatorie: proba sportiva, la alegere (admis/respins)
- 50% Proba de aptitudini sportive;
- 50% media de la examenul de bacalaureat.

Criterii de departajare a candidatilor cu aceeasi medie: nota de la proba de aptitudini sportive; media de la examenul de bacalaureat.

Kinetoterapie
Proba eliminatorie: proba sportiva, la alegere (admis/respins)
- 50% Teza scrisa la "Biologie" clasa a XI – a;
- 50% media de la examenul de bacalaureat.