| benga94 a întrebat:

Care ati incercat GFX* de la ProNutrition? http://www.suplimente-naturiste.ro/details.php?product_i d=380

si ce pareri aveti despre acest produs? si mar mai interesa de dextroza am inteles ca se ia cu creatina ajuta la ceva sau e doar asa de decor? Nu am luat si sunt tentt sa incerc, nu am luat nici creatina am luat doar 2 saptamani, acum sunt tentat sa reiau creatina si o proteina pentru masa musculara astept sfaturi de la cunoscatori!

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1 suplimentele nu sunt asimilitate de organism ca proteinele din alimentatie
2 creatina aduce apa in muschi, cea ce inseamna ca mai poti executa 2, 3 ridicari, dupa ce creatina s-a dus se duce si apa deci si acea umflatura, revi tot acolo, creatina poate afecta rinichi desi mare grija, manca carne rosie de porc, organismul nostru creaza creatina in fine totul afecteaza organele in timp vei vedea ce boli de vor paste
sfatul meu manca sanatos si fa sport intens

| Cosmin86 a răspuns:

Daca vrei de la pronutrition, de ce cumperi de la "suplimente-naturiste.ro" si nu iei direct de la pronutrition.ro?

are prea mult zahar, mai bine iei serious mass de la optimum nutrition.

si da, iei creatina cu dextroza pentru asimilare, altfel vreo 60-70 % din creatina se pierde.

| benga94 explică (pentru Cosmin86):

E aceiasi proteina ca o iau de acolo sau de la ei nu cred ca are ceva in plus, siii serious mass am auzit ca ar fi buna da am inteles ca e mai scumpa, chiar acum am sa caut sa vad si eu, cineva imi spunea chiar azi de weider mega mass 2000 sua 4000 acum sunt in dilema nici buget prea mare nu am.

| JohnnyBi a răspuns (pentru benga94):

Mai bine dai un ban in plus si nu e 80% zahar, decat sa iei ceva ieftin si sa te miri de ce te faci rotund...

| benga94 explică (pentru JohnnyBi):

Pai si in concluzie tu ce recomanzi?

| JohnnyBi a răspuns (pentru benga94):

Serios mass.

| Cosmin86 a răspuns (pentru benga94):

Si eu la fel ca el, tot serious mass. GFX are prea mult zahar.

| Cosmin86 a răspuns (pentru benga94):

Inca ceva, "E aceiasi proteina", nu conteaza. astea sunt weight gainere, nu le iei pentru proteina!

Da, dar suplimentele astea au PUTINA PROTEINA. Sunt weight gainere, bazate pe carbohidrati.

Proteina e sub 40 %, restul de peste 60 % = carbohidrati, creatina, etc.

| benga94 explică (pentru Cosmin86):

E aceeasi proteina ma refeream la faptul ca ai spus tu de ce nu o cumpar de la ei de pe site si o cumpar de la vitabolic si de aia ti-am zis ca e aceiasi nu cred ca daca o iau de la ei direct e mai buna decat asi luao de pe alt site care o are tot de la ei cred eu, seriosu mass e bun am inteles dar se duce repede rau se consuma repede nu am buget asa mare, poate un weider mega mass 2000 e si bun din ce se aude si am inteles ca te tine si mult

| Cosmin86 a răspuns (pentru benga94):

Ah, ok, credeam ca zici ca e aceeasi proteina gfx fata de serious mass

serios, tu cumperi dupa "ce se aude"?

cumperi dupa ce vezi EXACT CE CONTINE produsul respectiv, nu dupa "ce se aude" si dupa ce "ai inteles"

| AntrenorFitness a răspuns:

Personal mi se pare un produs slab. Intr-adevar este si la un pret mai accesibil si asta justifica de fapt calitatea. In loc de dextroza iti recomand sa administrezi creatina cu un fres de portocale sau apa cu o lingura de miere ca si sursa de carbo.
o sugestie... http://www.megaproteine.ro/Proteine-masa-musculara/ON-Serious-Mass-2-7-kg/
Bafta!

| florynmondialul a răspuns:

Uite aici 2 gainere mai ieftine si mai bune ca gfx 8:http://b2b.bodytimero.com/ro/1128-BIOTECH-USA-Hyper-Mass-5000.html sau http://b2b.bodytimero.com/ro/1037-SCITEC-Mass-20.html intr-adevar al doilea produs nu contine asa multe proteine ca gfx-ul dar macar sti ca iei proteine de calitate sau ceva foarte bun incercat pe "propria piele" http://b2b.bodytimero.com/ro/2780-MUTANT-Mass.html sau am mai gasit ceva ieftin si mai bun ca gfx 8:http://b2b.bodytimero.com/ro/3772-OLIMP-Gain-Bolic-6000-2-2-lbs-.html si contine si creatina! dar cel mai bun dintre toate este "mutantul"