| PankakesS a întrebat:

Salut, ce alimentatie ar trebui sa am, pentru cresterea in masa musculara. P. S: Flotarile ajuta si la cresterea masei musculare? adica..se vede pe mine daca fac flotari, se dezvolta muschii? s-au doar voi capata forta?

Răspuns Câştigător
| klau95 a răspuns:

Depinde si ce flotari sunt mai multe tipuri sunt pentru. Dar recomandabil pentru incepatorii sunt flotariile clasice.
P. S: Cauta pe net cate tipuri de flotarii si iti alegi.
Si mancarea variaza in functie de cate kg ai.Normal 0. 5 g proteine pe kg/corp.
adica daca ai 60 iti trebuiesc 30 g si vei avea rezultate potrivite dar nimeni nu te opreste sa iei cat mai multe proteine.
Alimentatia trebuie sa contina proteine si carbo uite aica alimente -->http://calorii.oneden.com/ cele de baza. uitate la carne, branza, ouo, lapte etc.

12 răspunsuri:
| GiveMeYourPussy a răspuns:

Desigur ca se va vedea happy iar in legatura cu alimentatia iti trebuie multe calorii. din cate stiu eu sunca are multe calorii si ca tot vin Pastele mananca carne de miel happy de asemenea contine multe calorii : )

| Kamakura a răspuns:

Faci cum zice vladutzick dar nu faci numai flotari, dar si selelalte exercitii, deoarece vitaminele si ce mai au muschii se duc in corp deci doteaza-ti si corpul nu numai muschii(flotarile capeti 85%forta si 15%aspect)

| vladutzick a răspuns:

Daca vrei sa faci muschi trebuie sa faci in : prima zi 10 flotari, a doua 20, a treia 30 si tot asa pana ajungi la 100. Imi dai fundita?

| SMarius a răspuns (pentru vladutzick):

laughing nu cresti asa usor in numarul de flotari!

| Cosmin86 a răspuns (pentru vladutzick):

Serios? asa faci muschi? e o prostie ce ai scris tu, mai documenteaza-te

Si nu mai cere fundita ca un gay

| vladutzick a răspuns (pentru Cosmin86):

Gay e tactu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru vladutzick):

Mai cere o fundita si nu mai comenta despre muschi, ca nu stii nimic

| MarinaAdelina a răspuns:

Din cate stiu flotarile iti dau forta in brate si ajuta si la coloana, la pozitia ta, dar nu stiu cat de mult te pot ajuta la marirea masei musculare; intr`adevar, ajuta la marirea ei dar pe langa asta mai trebuie sa faci si alte exercitii fizice, iar in ceea ce priveste alimentatia, cat mai multe fructe si legume, incearca sa nu consumi prea multe dulciuri, doar strictul necesar pentru buna functionare a organismului, si iti trebuie in fiecare dimineata un mic dejun copios cu multe proteine...eu sper ca te-am putut ajuta!

| Laurentsiuu a răspuns:

Pai...eu fac sala de ceva timp...si daca vrei sa arati bine dar fara sa mergi la sala fa 3 serii de flotari ex: 1 serie - 20 flotari 2 serie-18 flotari 3 serie-16 flotari. Eu asa fac aproape in fiecare seara. Te ajuta foarte mult si daca vrei poti face si mai multe serii.Bafta

| DeeutzaPink a răspuns:

Buna! Daca vrei sa faci muschi in toate, trebuie sa faci toate exercitiile pentru corp, si sa tot le repeti. O sa gasesti pe internet niste exercitii pentru corp. Daca ai noroc, poate chiar toata lista.Succes.

| ClauDiumE a răspuns:

Incearca sa faci din ce in ce mai multe flotari pentru ati dezvolta muschii la mana...si eu fac flotari de ceva timp. dar in fiecare zi..si se vede ceva rezultat...incearca azi 30 maine 40 poimane 50..si tot asa ..succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru ClauDiumE):

In fiecare zi e o prostie care duce la supra-antrenament.