| anonim_4396 a întrebat:

Salut,Ce proteine imi recomandati pentru cresterea muschilor rapid..Adica am 65kg la 1, 85....Doresc ceva care sa se observe imd in muschi sau ingrasare.
As dori sa ajung undeva la 75kg

1 răspuns:
| DovleacTurbat a răspuns:

MĂNÂNCĂ. Ce suplimente vrei cand tu nu stii sa mananci? Sti ce sunt suplimentele? Cand se folosesc? Suplimentele sunt facute sa suplimenteze alimentatia. De unde sti tu ce suplimente sa folosesti cand nu stii sa mananci? Ce crezi ca o sa se intample daca iei o pudra proteica sau ma rog ce mai vrei tu? Crezi ca te transformi in urs? Crezi ca te fac de 75 kg suplimentele? Raspunsul la ambele intrebari e NU. Renunta la ideea asta "ce proteine sa iau, ce sa fac sa cresc, ce c@c@t etc" invata sa mananci. La greutatea ta nici macar n-ai nevoie de suplimente, stii de ce? Iti poti lua foarte usor necesarul si peste necesarul de macronutrienti doar din mancare. Daca aveai 95-100 kg +; iti bagai toti banii in alimentatie, faceai tot posibilul sa manânci cat mai mult cat mai des si NU reuseai sa-ti iei necesarul, da, ok apeleaza la suplimente, CACI asta fac suplimentele SUPLIMENTEAZA mancarea. Dar asa, poti sa papi pudra cu sacu zilnic ca nu vei face nimic sau vei face pe moment, dar cand vei renunta la suplimente vei ajunge de unde ai plecat daca nu inlocuiesti PLUSUL dat de suplimente cu plusul de macro din mancare.