| jocker007 a întrebat:

Salut.Cine îmi poate recomanda niste proteine si niste creatina buna? Cineva în cunostinta de cauza si un mod de administrare.Mersi

7 răspunsuri:
| ovidiu123432 a răspuns:

Proteine iti recomand whey protein, iar la creatina nu stiu, asteapta alte raspunsuri, iar in mod de administrare la proteine difera, ai pe eticheta parca detalii.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ovidiu123432):

De ce zici o parte in engleza si o parte in romana? Ori zici toata fraza in romana, ori toata in engleza. "whey protein" laughing, zi naibii "proteina din zer", ce e asa greu?

| ovidiu123432 a răspuns (pentru Cosmin86):

Pentru ca asa se numeste marca de proteine, nu stiu ca este de cumparat si sub denumirea de proteina din zer

| Cosmin86 a răspuns (pentru ovidiu123432):

Nu e o marca, "whey protein" = proteina din zer in engleza...TOATE firmele de suplimente au "whey protein", ca zerul e cel mai folosit.

whey = zer

p.s.: nu mai da sfaturi despre un produs, daca nu ai folosit macar 1-2 ani de zile, sa ai si tu HABAR ce vorbesti, sa faci diferenta intre un cuvant in engleza si traducerea lui in romana.

| ovidiu123432 a răspuns (pentru Cosmin86):

Deci daca nu folosesti un produs macar 1 an de zile nu stii despre ce vorbesti? laughing)))))))))))))) poate am gresit cu asta dar totusi, exagerezi de la cer la pamant, eu incerc sa ajut din ceea ce stiu, poate nu toate le zic bine, adica sigur nu toate, dar poate veni cineva sa ma corecteze, dar totusi, poti sa folosesti un produs si o saptamana sa-ti dai seama de cum e si etc, nu ai nevoie deloc de un an sau doi cum zici tu, pe langa asta la tine e "macar" laughing)
Pe partea asta inca invat si eu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ovidiu123432):

Ok, du-te la un magazin, orice magazin si zi: "buna ziua, aveti water la 0.5?" sa vezi ce ciudat suna.

In general se spune ca trebuie sa consumi cel putin 6 luni sau 1 an un supliment sa vezi daca functioneaza, la fel ca un program.

E "macar" pentru ca "sala" nu se face 1-2 ani, sala trebuie sa devina un stil de viata... eu fac sala de 14 ani deja (cu pauze, dar tot am peste 10 ani) si o sa fac in continuare.

Am prieteni care fac sala de 30 de ani (au 45 acum) si tot trag tare, se ridica intr-o mana la tractiuni si tot tacamul. STIL DE VIATA!

| MadalinG99 a răspuns:

Salut, este un grup pe Facebook,, totul despre culturism", acolo gasesti foarte multi culturisti cu experienta. Incearca sa pui intrebarea si acolo, cred ca ai avea sanse mai mari sa gasesti ceva bun