| iannniss a întrebat:

De la cati ani se poate lua creatina si proteine?

7 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Asta depinde de organismul fiecăruia, sunt unii care intră la pubertate mai devreme, aceia pot lua proteină suplimentară mai devreme decât alții.

| raMLesS a răspuns:

Le iei deja inca de cand nu erai nascut, iar daca te referi la pudra, poti sa iei de la orice varsa, eu personal insa nu vad rostul sa iei daca nu faci vreun sport.
Daca faci sport si esti la inceput, le poti lua foarte bine si din alimente, are sens sa iei suplimente in momentul in care devine greu sa iti atingi necesarul doar din alimentatie, si ca sa nu fii nevoit sa mananci cate 1kg de carne, bagi whey.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Creatina o ai deja în organism, iar "proteine" le mănânci încă din prima zi de viață pe acest pământ happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine să iei deloc.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce? Tu consumi ZILNIC si spui altora sa nu consume?

| raMLesS a răspuns (pentru Cosmin86):

E genul de om care crede ca proteinele sunt sintetice si sunt doar niste chimicale facute in laborator.
Au impresia ca proteinele te "umfla" si atat, lasa ca ii stiu eu pe ei.

| iannniss explică (pentru raMLesS):

Bro. proteine le foloses in general la mancare pentru work out si astea