| fugera a întrebat:

cum este corect sa pedalezi? cu varful piciorului sau cu talpa? multumesc

14 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Cu talpa

| alexs99 a răspuns:

Corect este sa pedalezi cu toata talpa.

| Ibrahimovic a răspuns:

Eu la inceput pedalam cu varful. Asta pana cand mi-a scapat de cateva ori piciorul de pe pedala si m-am lovit. Dupa am inceput sa pedalezu cu talpa. Asa este si corect...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu talpa. Depui mai putin efort si nici nu-ti scapa pedala.

| 0x11111051 a răspuns:

Cum iti este comod. Dar este recomandat cu toata talpa.
Cind apesi cu virful picioruli trebuie sa depui mai mult efort ca sa impingi cit mai tare, si de multe ori iti poate aluneca.

| vangaelis a răspuns:

Cu laba piciorului balansat evident, nu fortezi nimic, e biomecanica pura.
http://www.youtube.com/watch?v=j2ZrbnR-0dI

Răspuns utilizator avertizat
| Skylimit a răspuns:

Pedaleaza cum vrei tu

| SomeBody12425356 a răspuns:

Cu varful ca sa faci gambe... Cu talpa daca esti lenes

| Veritas a răspuns:

Cu talpa

| DragosFku a răspuns:

Cu talpa

| CristianoRonaldo13 a răspuns:

Cu talpa, pentru ca eu am incercat cu varful(mi-a scapat piciorul de pe pedala) si era sa cad.Deci,cu talpa.

| anyone2013 a răspuns:

Cum ti-i comod

| emily098 a răspuns:

Cu talpa desigur happy