| Castielo a întrebat:

Cum faceti voi flotarile si mai important cam cat timp va luat sa creste numarul repetarilor. M-am apucat de multe ori de flotari dar cand vedeam ca nu reusesc sa trec de un anumit numar de repetari ma lasam. Un sfat, o idee ceva ar fi binevenit happy.

14 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Prima zi-9 flotari laughing
A doua zi - 15 flotari
A treia zi- 15 flotari
Dupa doua saptamani, treptat, am ajuns la 25.
Dupa o luna, 35, dar foarte greu.
Apoi am cresut numarul, dupa luni intregi.

| Miranda29 a răspuns:

Parerea mea de femeie este sa faci cate poti pe zi ex:12 flotari-6 repetari cu pauze.Si in fiecare zi sa mai faci o flotare in plus.

| BSwwatch a răspuns:

Trebiue sa faci in fiecare zi, una la mina, sa apune-m ca tu faci 20 flotari pina la epuizare, faci 3 serii in fiecare zi, incepi in forta cu 20, da?, pauza 5 min. apoi faci 15 iar pauza. apoi 10. flotari, toata saptamana faci asa, apoi urmatoarea marezti numarul, ai sa vezi ca o sa faci mai multe fata de saptamana precedenta, si tot asa!

| BSwwatch a răspuns:

Pai asta si trebiue sa fac, frebra muscula, in urma febre-i musculare tesutul muscular se rupe si se regeneraza mult mai fibros si "gros" documenteaza-te! eu nu i-am spus sa faca 20 flotari, ala este un exemplu ca n-am de unde sa stiu eu care este capacitatea lui pote sa fac mai mult ori mai putin idea ca trebuie sa lucrezi muschiul intens sa obti rezultate, ehe..cu o floare nu se face primavaralaughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru BSwwatch):

Documenteaza-te si tu, muschii cresc in zilele de pauza, deci antrenament zilnic = aiurea

| BSwwatch a răspuns (pentru Cosmin86):

Asa este, am dat cu muci in fasolelaughing

| BSwwatch a răspuns:

Bravo "tata" hai ca ai mai rezolvat o problema!

| cavalerul11 a răspuns:

Faci cate poti insa sa ai in minte mereu pot sa fac mai multe de atat sa nu renunt niciodata crede-ma e cel mai bine bafta

| PiTbuLuL a răspuns:

Uite cum fac eu.Deci prima data cand m-am apucat am facut maxim 5 dupa a doua azi am urcat la 10 dupa tot asa am facut cu 5 in + pana am ajuns la 90 pe serie.Nu ii bine sa te fortezi vei avea febra foarte mare iar apoi cand vei incerca sa faci abia daca vei putea sa faci una.Si daca faci pe repetari dupa ce tot ai urcat incepi cu cate poti 20-30 flotari serie apoi stai 2-3 min si faci iar pana ajungi la 100-120 de flotari.Sau poti si in fiecare zi cate o flotare in +.

| GrigorieMas a răspuns:

Exista programe speciale de marit numarul si seriile de flotari, de ce nu incerci? daca cauti pe net, sunt sigur ca o sa gasesti. Si alea chiar sunt facute de specialisti, plus ca functioneaza. Mai ai nevoie si de o anume alimentatie, ca doar nu vrei sa faci flotari cu stomacul gol si sa poti face 1000

| Castielo explică:

Momentan fac deja un program de flotari, dar merge cam greu sad. De exemplu astazi am facut 5 serii : 12-11-10-9-maxim, cred ca in jur de 15. Ma deranjeaza ca uneori reuseam ultima serie sa fac 20 de flotari iar peste 2 zile cand repetam pe la 10 floari deja eram mort straight face. Oricum multumesc de mesaje happy

| BSwwatch a răspuns (pentru Castielo):

Eu am uitat sa mentiones ca trebuie sa faci si un repaus de-o zi pe saptamana, dar nu neglija alimentatia, odata ce supra soliciti organismul ai nevoie si de-o alimentatie mult mai bogata ca inainte,

| Cosmin86 a răspuns (pentru BSwwatch):

Vrei sa spui o zi dupa o zi de antr happy

In general e bine sa faci piept de maxim 2 ori pe sapt, daca vrei sa ai vreun rezultat ca lumea

| BSwwatch a răspuns (pentru Cosmin86):

Da nu am spus-o ironic, chira ti-am dat dreptate, vorbesc serios!