| Cedry2k8 a întrebat:

Salut, cum imi masor circumferinta bratului CORECT? Eu l-am masurat acasa cu un prieten si mi-a dat 30cm...si nu prea imi vine sa cred asta fiindca fac sala de 2 luni si cand am inceput aveam mana mai subtire decat a unei fete. Deci, eu am luat un metru de croitorie si l-am infasurat(destul de strans, zic eu) pe bratul meu care era neincordat, si mi-a dat 30. Stiu ca e penibila intrebarea doar ca nu stiu ce sa cred.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Se masoara cu muschii relaxati, cu o sfoara infasurata sau cu un metru de croitorie (eventual ruleta), FARA sa fie strans. Deci ai masurat relativ corect.
Faptul ca s-a marit circnferinta bratelor denota ca ti s-au marit muschii, de la antrenament.
Atentie insa, daca te lasi brusc de exercitii, poti depune grasime in locul muschilor, care se vor deprecia (slabi)!

| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns (pentru Bula):

Pai ultima fraza nu e cam asa daca ai crenvusti cu iei ramii, dar daca dupa vreo 2 ani de sala o lasi, nu se intampla nimic pur si simplu data viitoare cand vei face un efort fizic puterea nu va mai fi aceeasi, dar a doua oara totul va reveni ca si in momentul cand ai terminat de vizitat sala.

| Bula a răspuns (pentru HaLkPiGodZZiLaMD):

Daca te lasi, locul dintre crenvursti se va umple cu... slanina.