| pytyk_2297 a întrebat:

Salut cum ma pot inalta nu imi spuneti sporturi spuneti exercitii sau o dieta ceva e a 5-a oara cand pun intrebarea asta va rog mult ajutati-ma puppy dog eyes

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pai felicitari ca intrebi de 5 ori pe TPU, unde majoritatea sunt copii mici care dau sfaturi tampite, de genu sa stai atarnat de bara :|

Asta intrebi un medic

Citeste aici, un articol foarte bun :

http://www.getfit.ro/sanatate/anatomie-fiziologie/crestere-in-inaltime.html

| Aliiinna02 a răspuns:

Pai dk stai atarnat de o bara mai mult timp, cateva saptamana, o sa te inalti.sau stai ghemuit dupa sari in aer.la mine a mers

| Cosmin86 a răspuns (pentru Aliiinna02):

A mers o rola, te-ai fi inaltat oricum, astea sunt sfaturi de copil mic

| LeTony92 a răspuns:

Pai saritul in sus timp de vreo 5 min ajuta. Somnul cat mai mult ajuta si el. Sper ca ti-am fost de folos.

| Cosmin86 a răspuns (pentru LeTony92):

Ajuta la ce? poate te ajuta pe tine sa-ti vina mintea la cap si sa nu mai dai sfaturi tampite de copil mic

| Aliiinna02 a răspuns (pentru Cosmin86):

Bai prostule am 20 de ani.si am facut exercitii astea pe la 18 ani si au mers...cn te crezi u de ma jignesti? eu te ajut si u ai draci pe tn.vai de capu tau

| Cosmin86 a răspuns (pentru Aliiinna02):

Nu eu am pus intrebarea, deci nu pe mine incerci sa ma ajuti.
Am pus mai sus un articol despre asta, are si argumente medicale, poti sa-l citesti sau sa cauti altele scrise de medici, sa observi de ce e o tampenie ce spui tu.
Si ai fi crescut oricum, si fara exercitiile alea, eu nu am facut niciun exercitiu de inaltare, chiar am facut sala ( inclusiv genuflexiuni cu haltera pe umeri ) si tot m-am intaltat fara stres.

Inaltimea e DETERMINATA GENETIC. Orice medic iti poate confirma asta, faptul ca "atarni" tu de o bara NU iti inalti corpul, cel mult iti intaresti putin articulatiile, atat.