| ZokoZEW a întrebat:

Salut! Cum pot face ca-sa îmi corectez mersul? Merg exact ca un pinguin.

Răspuns Câştigător
| Ana1687 a răspuns:

Buna, si eu am problema asta
Trebuie doar sa iti pui in plan sa mergi drept, sa o faci fortat, iar daca se intampla sa uiti, cand iti aduci aminte te fortezi din nou sa mergi drept si tot asa.
La un moment dat o sa iti intre in reflex si o vei face mecanic, dar pana se adapteaza creierul subconstient trebuie sa te fortezi putin.
In caz ca acest lucru se intampla din probleme medicale si ai niste probleme la picioare, te poti duce la kinetoterapie. big grin

2 răspunsuri:
| troleibuz a răspuns:

Poti merge la cateva ore de kinetoterapie.

| troleibuz a răspuns:

Mersul conteaza, un mers incorect iti poate afecta sanatatea.