| ErnestIonuț a întrebat:

Cum poti scapa de emoții in timpul unui meci de box? Il am programat in Iunie dar daca trece pandemia aceasta, sfaturi ceva, multumesc!

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mă îndoiesc tare că se ține

| cfrtobias a răspuns:

Renunti la box si numai ai emotii; cum zicea AdamHickss ce ne intrebi pe noi daca tu faci box pana acum, e primul tau meci?

| Simpatic a răspuns (pentru cfrtobias):

Dar ce boxul e actorie, poti avea emotii
mike tyson zicea ca ii este frica de adeversar inainte de fiecare meci, cand intra in ring isi folosea acea teama in scop constructiv si chiar ii batea rau pe adeversari

| cfrtobias a răspuns (pentru Simpatic):

Pai am zis lui ca eu nu fac box si altii noi sa ii zicem ce sa faca? e primul meci?

| AnastasiaK a răspuns:

Nu poti si nu scapi. Pur si simplu intri si faci ce ai de facut cu emotii cu tot. Uneori pot fi contructive, alteori nu.

Dar de curiozitate, ce meci poti sa mai faci tu in iunie daca ai pauza de la antrenamente pana cel putin pe 16 mai?

| morfeo a răspuns:

Daca tu care faci box nu stii, degeaba ne intrebi pe noi

| InstructorDeIubire a răspuns:

Lasă emoțiile să treacă prin tine, nu incerca sa le ți piept. Pur ai simplu imspira larg si lasă-te vulnerabil in fața lor. Merge de fiecare data pentru mine. Sper să câștigi acel meci. La ce categorie lupți?

| Usgs a răspuns:

Te gandesti ca trebuie sa il bati si scapi de emoti?