| andreifr23 a întrebat:

Salut cum pot scapa de emotiile la fotbal eu fiind portar si mereu la fiecare meci gandesc negativ si am emotii mari

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

De emotii nu ai cum sa scapi total, sunt sportivi de performanta care fac asta de zeci de ani, si tot au emotii (dupa cum afirma ei asta!)
Poti invata sa gestionezi emotiile si gandurile! faptul ca ele exista poate fi si in avantajul tau, cand vei invata sa le gestionezi!

| mODIN a răspuns:

Aproape indiferent de context, daca intrebarea e "cum scap de emotiile de la XYZ" raspunsul e ca 'nu ai cum'. Trebuie sa inveti sa joci IN CIUDA emotiilor pe care le simti.