| rio0510 a întrebat:

Salut, Cum se trag grupele Uefa Champions League?
Am vazut ca sunt 4 urne valorice!
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt 4 urne valorice, cu cate 8 echipe in fiecare, fiind 8 grupe. De asemenea mai exista o urna cu cele 8 grupe.
Se extrage o bila din urna cu grupe si apoi o echipa, incepand cu cele mai slabe. Se continua tot asa pana au fost extrase toate echipele din urna valorica mai slaba.
Se trece la urna valorica urmatoare si se procedeaza la fel, doar cu grija de a nu pune in aceeasi grupa echipe din aceeasi tara.
Se continua cu urna urmatoare si la sfarsit cu prima urna valorica, tot avand grija sa nu fie intr-o grupa echipe din aceeasi tara si asa se formeaza grupele. Numai bine!

| NeKuLetzZz a răspuns (pentru Ioandelasal):

Ba ai dreptate dar tot barca bate tot, dar se califica CFR?

| Ioandelasal a răspuns (pentru NeKuLetzZz):

Nu se stie, asa se spunea si sezonul trecut, ca finala va fi Real - Barcelona si ambele au fost eliminate in semifinale si a castigat echipa cu cele mai putine sanse teoretice dintre semifinaliste.
CFR are sanse de cca 50% sa se califice, cred si sper ca se va califica cu putin noroc.
P.S. Imi place ca ti-a placut raspunsul meu si l-ai reprodus, dupa ce ai raspuns eronat.

4 răspunsuri:
| NeKuLetzZz a răspuns:

Fiecare urna are cate un cap de serie,adica echipa cea mai buna, se trag din urne diferite A, B, C, D prima data e din A cu B si dupa B cu D! e logic? TOT BARCELONA BATE TOT!

| NeKuLetzZz a răspuns:

Sunt 4 urne valorice, cu cate 8 echipe in fiecare, fiind 8 grupe. De asemenea mai exista o urna cu cele 8 grupe.
Se extrage o bila din urna cu grupe si apoi o echipa, incepand cu cele mai slabe. Se continua tot asa pana au fost extrase toate echipele din urna valorica mai slaba.
Se trece la urna valorica urmatoare si se procedeaza la fel, doar cu grija de a nu pune in aceeasi grupa echipe din aceeasi tara.
Se continua cu urna urmatoare si la sfarsit cu prima urna valorica, tot avand grija sa nu fie intr-o grupa echipe din aceeasi tara si asa se formeaza grupele. ba ai inteles?