| Nechifor_Alexandru_1999 a întrebat:

Daca sunt in sferturi de finala si am jucat primul meci si a iesit 1-1. PT al 2 lea meci cate goluri imi trebuie ca sa ma calific? un ex la meciul viitor: 2-1 sau 3-2 sau 4-4? Pls dau funda.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui daca meciul egal a fost pe teren propriu sau in deplasare.
Daca a fost in deplasare ai doua sanse: orice victorie, precum si egal de 0-0, la acesta te califici datorita dublarii golului din deplasare.
Daca egalul a fost acasa ai tot doua sanse: orice victorie, precum si egalul de 2-2 sau mai mare, tot datorita dublarii golului din deplasare.
La 1-1, indiferent unde a fost primul meci, se vor juca prelungiri si, daca ramane tot asa scorul, se vor executa penaltiuri de departajare.

2 răspunsuri:
| Pogonici a răspuns:

Sagfasg

| Bogdi_Paul_1999 a răspuns:

La diferenta de un gol